Īss spēles stāsts Sportswriting

click fraud protection

Tur ir daudz dažāda veida stāsti jūs varat rakstīt uz sporta sitiens, bet, iespējams, visvienkāršākais ir īss spēles stāsts. Īss spēles stāsts, parasti 500 vārdu vai mazāks, seko tiešam formātam, ko var izmantot jebkurai spēlei, kuru aptverat.

Lede

lede tavā stāstā jāiekļauj galarezultāts un dažas detaļas par to, kas spēli padarīja interesantu. Parasti tas nozīmē koncentrēšanos uz atsevišķa spēlētāja centieniem.

Pieņemsim, ka komandas zvaigžņu sportists ir ievainots, un spēlē kā aizstājējs stājas spēlē iepriekš neredzēts spēlētājs. No šī jauniesaucamais nav daudz gaidāms, taču viņš atmet cerības un spēlē lielisku spēli, vedot komandu uz uzvaru.

1. piemērs:

Otrās stīgas ceturtdaļfināla spēlētājs Džejs Lindmens, kurš vēl nekad nebija spēlējis Džefersona vidusskolā, tika pie soliņa pēc QB zvaigznes Freda Torvila. tika ievainots piektdienas vakarā un iemeta trīs pieskārienu piespēles, lai Gladiatorus panāktu ar 21-14 uzvaru pār Makkinlija vidusskolas Centurions.

Vai varbūt spēle ir tuvu, cīņa starp diviem vienmērīgi noskaņotiem pretiniekiem, un pēdējās sekundēs to uzvar ar īpaši dramatisku spēli.

instagram viewer

2. piemērs:

Otrās virknes ceturtdaļfināls Džejs Lindmens iemeta spēles uzvarētāju un bija palikušas tikai 12 sekundes, lai izvirzītu vadībā Džefersona vidusskolas gladiatori, lai izcīnītu uzvaru 21-14 pret McKinley High School Centurions nakts.

Ņemiet vērā, ka abos piemēros mēs koncentrējamies uz individuāla sportista centieniem. Sports ir saistīts ar cilvēku konkurences dramaturģiju, un koncentrēšanās uz vienu cilvēku spēles stāstam piešķir cilvēka interešu rakursu, kas lasītājiem patiks.

Stāsta ķermenis

Jūsu stāsta pamattekstam vajadzētu būt sīki izstrādātam par ledu. Ja jūsu liktenis bija par to, ka virsslānis kļūst par spēles zvaigzni, tad stāsta saturam par to vajadzētu būt sīkāk. Bieži vien vislabāk darbojas vienkāršs hronoloģiskais konts.

Piemērs:

Torvilas potīte tika sastiepta, kad viņa tika atlaista pirmajā ceturtdaļā. Lindmens ieradās spēlē ar zemām cerībām, bet otro ceturksni iemeta pirmo pieskāriena piespēli ar augstu, peldošu bumbu, kuras uztvērējs Maiks Gansons aizķērās gala zonā.

Trešajā ceturtdaļā Lindmans bija spiests izkrāpties no kabatas, lai izvairītos no steigas, bet viņam izdevās izšaut lodi uztvērējam Deseanam Vašingtonam, kurš izdarīja niršanas lomu vārtu līnijā.

Aptiniet

Jūsu stāsta ieskats vai nobeigums parasti koncentrējas uz trenera citātiem, un spēlētāji tika uzklausīti pēcspēles intervijās vai preses konferencēs. Lielisku cenu iegūšana sporta stāsti dažreiz var būt sarežģīti, taču šmaukstīgs piedāvājums patiešām var būt jūsu kūkas glazūra spēles stāsts.

Piemērs:

"Es zināju, ka Lindmens var spēlēt, bet nezināju, ka viņš var spēlēt tāpat," sacīja Gladiators treneris Džefs Miķelsons. "Tā bija viena jauna puiša spēle, kas parādīja lielu sirdi."

Vašingtona sacīja, ka Lindmans izteicis pārliecību pat par sarunu pirms paša pirmā mirkļa.

"Viņš vienkārši teica:" Darīsim to, lai uzvarētu "," sacīja Vašingtona. “Un viņš tur izgāja un to izdarīja. Tas zēns var mest bumbu. ”